Steiner
Kvalita z tradice.

Chtěli byste pro své vlastní 4 stěny barevné akcenty, pohodlnost a teplo? Ze stejných důvodů důvěřuje našim látkám i mnoho dobrých hotelů!

Už téměř 130 let zpracovává rakouský rodinný podnik Steiner1888 vysoce hodnotnou vlnu na mezinárodně renomované, valchované materiály, které jsou používány nejen nejlepšími módními návrháři světa, ale hrají stále častěji důležitou roli i v návrzích interiérů. Mimořádná kvalita našich výrobků je zaručena díky naší odborné způsobilosti a našim zkušenostem.

O firmě Steiner1888

Legendou až do dnešních dnů

Franz Steiner, pradědeček dnešního jednatele, byl už za svého života legendou: V roce 1909 se svým bratrem Irgem jako první vylezl na pověstnou, kolmou jižní stěnu Dachsteinu – ve valchovaných látkových kalhotách vlastní výroby! „Steinerova trasa “ je dodnes považována za jednu z nejnáročnějších tras ve Východních Alpách.

Johannes a Herbert Steinerovi

V roce 1998 přicházejí do vedení jako mladí jednatelé Herbert a Johannes Steinerovi, synové Herberta a Willi

Steinerových – 4. generace. V roce 2001 firma vyvíjí a přichází na trh s novou kolekci přikrývek. Vzniká značka Steiner1888. V roce 2010 otevírá Steiner1888 nový Svět vlny a vedle toho dokončuje moderní přestavbu obchodů Steiner 1888 ve Schladmingu o celkové ploše 1 000 m².

Vznik

Dodnes se ze střižní vlny přede vlněná příze, ze které se dále tká vlněná tkanina.

Tato tkanina se pak vařící vodou silně zhustí ve „valše“. Zde, v srdci výroby lodenových látek, vzniká vlastní loden. Mokrá tkanina se hněte („valchuje“) tak dlouho, dokud nezplsťovatí, čímž získá nejen vysokou pevnost a ideální tepelné vlastnosti, ale stane se i vodě nepropustnou. Nejlepší jsou přitom často staré stroje: Originální schladmingerský loden, hrubá, extrémně robustní látka ze štýrské ovčí vlny, se ještě dnes vyrábí na staré kladivové valše z roku 1888.

Mnohokrát kontrolovaná kvalita.

Během výroby – už v tkalcovně, později při valchování a nakonec v rámci konečné úpravy – prochází naše látky celou řadou zkoušek a kontrol, které naprosto rozhodujícím způsobem přispívají k zajištění konstantně vysoké kvality našich valchovaných vlněných látek. Do prodeje jdou bez výjimky pouze látky, které ve 100 % odpovídají přísným kvalitativním nařízením.

Více než 40 pracovních kroků.

Výroba vyžaduje hodně znalostí a zkušeností. A je zapotřebí až 40 operací – česání, uhlazování, snování, žehlení, mykání, lisování a mnoho dalších – dokud látka nezíská požadovanou a osvědčenou kvalitu. Tato velmi náročná výroba a zpracování se proto dodnes provádí v Rakousku.


Věděli jste, že se v naší manufaktuře vyrábí i vlněné látky pro několik nejslavnějších módních značek na světě? Vedení umožňuje zajímavé prohlídky.

Už jste někdy drželi v rukou vlnu z alpaky či angorského králíka nebo ten nejjemnější kašmír? Viděli jste někdy, jak se vlna přede, tká a valchuje? Zažili jste tak neuvěřitelnou rozmanitost barev? Užívali jste si někdy příjemné teplo vlněné přikrývky od firmy Steiner 1888?

Zveme Vás: Navštivte náš Svět vlny, získejte více informací o vlně, která jako surovina opět získává na významu a „pochopte“ její mimořádné vlastnosti. Vlastnosti, které charakterizují nejen vlněné přikrývky a módu od firmy Steiner 1888, ale i námi vyráběné exkluzivní látky pro několik nejslavnějších módních značek světa. Channel, Louis Vuitton, Jil Sander, Yves St. Laurent, Gucci, Boss. – ale i velikány v oblasti nábytku jako jsou firmy Sede, Thonet, Wittmann a mnoho dalších.

Při prohlídce s průvodcem na jednom místě zažijete minulost i modernu: Srdcem naší manufaktury na výrobu látek je 120 let stará kladivová valcha. Ještě dnes na ní vzniká Schladmingerský loden, který se vyznačuje zvláštní odolností proti roztrhnutí a robustností.

Návštěva Světa vlny Steiner 1888 spojená s prohlídkou továrny a následnou možností posezení v kavárně nebo návštěvy prodejny je ideálním výletním cílem.

Látky

Valchované vlněné látky – lodeny –

nachází díky svým ideálním vlastnostem a rozmanitým možnostem barev a vzorů své místo v mezinárodních návrhářských kolekcích. A protože zatím nikdo nedosáhl takové kvality lodenu jako firma Steiner1888, rozhodují se i ti nejnáročnější návrháři pro naše látky – zde uvádíme stručný výpis.

Rakouská horská ovce

Robustní, teplá, klasicky krásná.

Od našeho založení v roce 1888 zpracováváme vlnu z domácích horských ovcí. Tato zvířata se tradičně stříhají před a po vyhnání na pastvu. Výrobu určuje stará řemeslná tradice: předení, tkaní, valchování. Z robustní lodenové látky vyrábíme teplé oděvy a přikrývky odpuzující vodu a nečistoty.

Alpaka

Lehká & s veselými barvami.

Vlna z alpaky je hladká, lesklá a měkká na pohmat. A je extrémně lehká, protože je uvnitř dutá. Tento druh vlny pochází z alpak podobných velbloudu, které žijí převážně v Peru, Chile a Bolívii ve výškách od 3 000 m do 5 000 m, ale nyní se stále častěji chovají i v Alpách.

Merino

Vzdušně měkká, nádherně hřející vlna.

Ovce Merino jsou velmi oblíbenou rasou chovanou v Jižní Americe, na Novém Zélandu, v Jižní Africe a stále častěji i v Evropě. Tato zvířata se stříhají ručně jen jednou do roka, a to vždy na jaře. Vlna Merino je jemná a měkká, látky Merino mají velmi krásné, elegantní barvy.

Angora

Teplá, velmi příjemná na kůži.

Vlna Angora se získává ze srsti sněhobílého angorského králíka. Tato zvířata se stříhají nebo vyčesávají 3 až 4krát ročně, z malého králíka se tak získá až 1 000 g vlny! Angorská vlna je obzvláště oblíbená, protože je velmi příjemná i na holém těle.

Kašmír

Pro opravdové znalce.

Kašmír je jedno z nejdražších a nejjemnějších vláken na světě. Kašmírské ovce žijí ve velkých výškách a v extrémně chladném počasí v oblasti Himalájí, jejich vlna je nepřekonatelně měkká a příjemná. Z podsadové vlny tohoto zvířete se vyčeše max. 100 gramů ročně.

Bergen

Kvalita pevného lodenu.

Melanžovaný loden z jemně předené mykané příze. Maximálně měkká, a přitom pevná a dobře tvarovatelná látka. Je vhodná pro potahy nábytku jakéhokoli druhu. Široký výběr barev jemných melanžových vzhledů, v jedné i více barvách!

Arosa

Lodenová látka o vysoké pevnosti

Díky složení vláken a výrobní technice je obzvláště pevná. Optimální látka pro čalounění a potahy jakéhokoli druhu a tvaru – pro nábytek, plochy v interiérech a stěny. S melanžovanou vzhledovou úpravou povrchu.

Dachstein

Autentická látka z našeho regionu.

Vyráběná náročnou výrobní technikou. „Dachstein“ je pevná, vodu a nečistoty odpuzující a odolná látka. Používá se pro potahy nábytku a stěn a vytváří příjemnou, teplou atmosféru.

Schladminger

Původní látka – archaická a pevná.

Odjakživa se vyrábí na starém, mechanickém valchovacím stroji z roku 1888. Jako potah na nábytek je látka Schladminger v alpských regionech tajným tipem, neboť je velmi pevná a voda po ní doslova skapává.

© 2017 Všechna práva vyhrazena | Vytvořila webnika.cz - Veronika Petříková